Gårdagen 21:51

Allt är inte rättat, men bra chans att lördag landar på plus för SPORTSPELET. Just nu har Västerås SK 4,30, Ipswich 4,00, Nottingham 3,25 och Blackburn 3,00 hittat hem som singelspel. Milan och Bournemouth har varit de största besvikelserna så här långt. Återkommer med fullständigt resultat när allt är klart.

ACTION-SÖNDAG PÅ "G"🚀💣 22:02

GRYM SÖNDAG på gång där vi framförallt ser fram emot Manchester United-Manchester City. Är det dags för regeringsskifte i stan? Huvudspelet i matchen är givet och sedan kryddar vi med lite mer. Spelmässigt är det ovanligt hett med massor av FINA LÄGEN. Inte mindre än 18 DRAG ska göra jobbet. Det här blir bra - MISSA INTE!

Jackpot på Europatipset🎯 21:42

Andelstorget/Gotthörnan löste en grym 13-rättare värd 853 000 kronor förra lördagen - gissar om det är RUSNING i kiosken nu när det vankas STRYKTIPSET igen?! Mycket Premier League på kupongen och underbart tryck. Säkra plats du också - DU HITTAR KIOSKEN HÄR!

AKTUELLA PRODUKTER
Sportspelet Sportspelet

Dags att bläddra fram söndag och det är en härlig lista som väntar. Ja, faktiskt ovanligt intressant om man tittar på det spelmässiga. 18 DRAG har expertkåren kämpat fram och det är normalt för en het lördag.

Det går inte att frångå derbyt i Manchester som dagens höjdpunkt och inga problem för SPORTSPELET att ringa in spelet. Sedan kryddar vi med ytterligare några spel i matchen. Övriga Europa och svenska spurten ser till att vi sitter NÖJDA.

Starkt, fräckt och roligt – nu börjar jobbet! SPORTSPELET SÖNDAG fixar festen!

Europatipset Europatipset

*** FYRA MILJONER KRONOR I JACKPOT ***

Kul söndagsjobb och fokus på Europatipset och den här gången är potten kryddad med en jackpot på fyra miljoner kronor.

Den stora matchen som dessutom inleder kupongen är derbyt Manchester United-Manchester City. Under många år har United mer eller mindre varit chanslöst, men nu har det jämnat ut sig och vi ser fram emot en härlig match. Inga problem att välja sida där. Barcelonas framfart är alltid intressant och den här gången är det Levantes tur att få svettas. Det finns en bunt storfavoriter, men bra chans att några bränner och då blir det intressant.

Nu tar vi fart mot 13! Plocka hem EUROPATIPSET med bästa spikarna, flera systemförslag och analyser till alla matcher.

trending-icon  Våra senaste vinster
  • 9/5/2026
    Europatipset
    + 35006.00 kr!
  • 8/5/2026
    Stryktipset
    + 32040.00 kr!
  • 4/4/2026
    Stryktipset
    + 111850.00 kr!
  • 31/3/2026
    Europatipset
    + 65132.00 kr!
  • 25/10/2025
    Stryktipset
    + 4095941.00 kr!
bell-icon  AKtivera gratis alerts

Få de mest spelvärda dragen direkt i din mobil. Läs mer om hur våra gratis alerts kan bättra dina spel!