VM-feber i Norge och vi tog rygg igår. Vi spelade raka singeln till 4,60 och även Haaland både som 1:a målskytt 4,90 och dubbel målskytt 8,00. Sedan valde vi Mexico och det var inga mil från en ny skräll. Där fick vi betalt på Julian Quinones mål 3,00, Mexico Ö 5,5 hörnor 3,75 och England rött kort 7,00. I Allsvenskan levererade Hammarby 1,92. Vinsten: 4.558 kronor!
Vilken fantastisk VM-kväll igår och nu väntar en ny med alla förutsättningar att bli något extra. Tungviktaren Portugal-Spanien först ut och senare på natten blir det USA-Belgien. Sedan är Allsvenskan tillbaka och där väntar två fina matcher i kväll. Lättjobbat efter storvinsten igår och snart dyker nästa VM-ANALYS upp.
Andelstorget/Gotthörnan pumpar ut VM-andelar på löpande band! Nästa stora spel är Europatipset på torsdag och där gör cupfotbollen säsongspremiär. Fram dit jagar vi "åttor" på Topptipset. Det är kul och smart att lira tillsammans - DU HITTAR KIOSKEN HÄR!
VM-ANALYSEN: USA-BELGIEN
Avspark: tisdag 02:00
Den stora snackisen är att FIFA hävt avstängningen på USA:s anfallare Folarin Bolagun och sånt här stinker illa, men är inte särskilt förvånande. Många fotbollshjärtans sympatier ligger därmed på Belgien.
Sånt här påverkar såklart, men hur mycket? Vi hade KLARA TANKAR redan före beslutet och dom står fast. Det borde bli en trevlig och fartfylld match.
DRAGEN REDO - inklusive en spännande Bet Builder till 6 ggr degen, den jobbar vi in. Plocka VM-ANALYSEN med "allt" för endast 19 kronor!
-
9/5/2026Europatipset+ 35006.00 kr!
-
8/5/2026Stryktipset+ 32040.00 kr!
-
4/4/2026Stryktipset+ 111850.00 kr!
-
31/3/2026Europatipset+ 65132.00 kr!
-
25/10/2025Stryktipset+ 4095941.00 kr!
Få de mest spelvärda dragen direkt i din mobil. Läs mer om hur våra gratis alerts kan bättra dina spel!