9.348 KRONOR PLUS!🎯 13:11

SPORTSPELET har nosat på succé flera dagar och igår small det till: 9.348 kronor i ren vinst! Ferencvaros 4,60 och Torreense 5,60 var riktiga snyggingar. Besiktas var en klocka, liksom Royale Union. Även Salzburg gjorde jobbet, liksom samtliga de fyra målrika spelen. Fyra singlar, tre dubblar och en trippel satt och Svenska Spel fick sig en REJÄL smocka!

Vi spinner vidare - med hockeyns hjälp!🏒 13:03

SPORTSPELET ska förstås spinna vidare på den underbara gårdagen - bland annat med hockeyns hjälp, äntligen! Hockeyallsvenskan brakar igång med en riktig partyomgång och självklart tar vi spel i höjdare som Leksand-SSK och AIK-Modo. Ljuvligt att hockeyn kör! Det liras förstås en hel del fotboll också, med Brentford-Chelsea i spetsen. SPORTSPELET i flytet och bygger läckert igen!

Dags för Powerplay🏒 07:14

Andelstorget/Gotthörnan löste en grym 13-rättare värd 853 000 kronor förra lördagen. Hösten är här och nu väntar härliga kuponger hela tiden. Idag startar hockeyn på allvar och då börjar Powerplay med spel varje dag i åtta månader framåt. Kul kupong väntar och sedan spelas även Topptipset. Kul och smart att spela Tillsammans - DU HITTAR KIOSKEN HÄR!

AKTUELLA PRODUKTER
Sportspelet Sportspelet

Först och fram: DUNDERGRATTIS till er som högg SPORTSPELET igår! Fantastiska drag och utan större problem, faktiskt, jobbade vi in 9.348 kronor i ren vinst! Det var snarare bud på ännu mer... Underbar tajming inför helgen!

Ikväll släpps pucken i Hockeyallsvenskan - av tradition en urstark gren för vår del! Stora matcher direkt: Leksand-SSK, AIK-Modo. VI LIRAR - förstås! Bra hockeyfeeling direkt, vi är pålästa. Givetvis fyller fotbollen också på, klassiskt fredagsutbud med ett antal matcher från storligorna. Brentford-Chelsea till exempel!

SPORTSPELET SPINNER VIDARE - fet potential ikväll igen!

Hockeykväll Hockeykväll

*** SHL-PREMIÄREN LÖRDAG 19 SEPTEMBER ***

Då är det alltså dags för hockeyn att starta upp säsongen. Hockeyallsvenskan på fredag och SHL på lördag och säsongens första HOCKEYKVÄLL fokuserar på SHL-omgången. Fyra matcher med nedsläpp 15:15 och resterande tre klockan 18:00.

Alla matcher är intressanta, men ska vi plocka ut en ur mängden blir det Djurgården-Björklöven i ett kokande Avicii Arena. Typ halva Umeå är på plats och vilket drag det lär bli. Regerande mästarna Skellefteå är guldfavorit, men där bakom är det många som jagar, däribland premiärmotståndaren Brynäs. Timrå, HV71 och Björklöven tippas i botten, men som alltid kommer förhandstipsen aldrig att stämma.

HOCKEYKVÄLL släpper fram ovanligt matiga analyser till alla matcher. Hittar en vass premiärspik och bygger system för alla plånböcker. Håll till godo - nu släpps pucken! Plocka hem HOCKEYKVÄLL med allt som behövs till lördagens premiär.

Den här gången för billiga 39 KRONOR!

All-In All-In

ALL IN 1

Då var det dags för en fullkomligt strålande helg där även hockeyn hemma i Sverige brakar igång! Full fart på fotbollsfronten och sista rundan i Premier League innan det blir uppehåll.

Här har vi en fotbollsvinnare som håller hög klass, har inte gjort oss besvikna många gånger och vi ser ingen anledning till att hålla igen. TOPPCHANS kort och gott som det sett ut - ALL IN tar bestämt ställning tidigt - PLOCKA HEM!

Stryktipset Stryktipset

Smygform på kontoret och i onsdags var vi med hela vägen på Europatipset. Satt med 12 rätt och jobbade på ett mål för Rennes, men det kom aldrig. Nära, nära och nu kommer nästa chans på Stryktipset.

Rolig kupong med Brighton-Arsenal som TV-matchen och vi kommer inte att spika Arsenal i alla fall. Det finns en bättre spik i Premier League. Fortsättningen ser snårig ut och det vore konstigt om det inte blir bra betalt på 13 rätt den här gången.

Nu tar vi fart mot just 13! Plocka hem STRYKTIPSET med bästa spikarna och dragen, flera systemförslag och analyser till alla matcher.

trending-icon  Våra senaste vinster
  • 17/9/2026
    Sportspelet
    + 9348.00 kr!
  • 9/5/2026
    Europatipset
    + 35006.00 kr!
  • 4/4/2026
    Stryktipset
    + 111850.00 kr!
  • 31/3/2026
    Europatipset
    + 65132.00 kr!
  • 25/10/2025
    Stryktipset
    + 4095941.00 kr!
bell-icon  AKtivera gratis alerts

Få de mest spelvärda dragen direkt i din mobil. Läs mer om hur våra gratis alerts kan bättra dina spel!