Vi var rätt ute med England och Colombia och Jude Bellingham mål 3,00 och Luis Diaz assist 3,70 satt som singelspel. När det gäller målen var det sämre. Med ett mål till i Portugal-D.R. Kongo hade det blivit en ny plusdag för SPORTSPELET, men det stannade på två. Tisdag var grym med SEX LAX plus och totalt sett positiv start på VM.
Därmed har alla 48 lagen fått visa upp sig och vi har fått lite mer kött på benen nu när andra rundan rullar igång i kväll med matcherna Tjeckien-Sydafrika och Schweiz-Bosnien Hercegovina. Måstematcher för några av lagen och det är troligt att man "släpper loss" lite mer. Svenska bollen är som alltid igång dagen före midsommar.
Andelstorget/Gotthörnan är förstås också våldsamt peppade på VM - där finns landets roligaste VM-andelar på alla olika spel! Nu stundar midsommar och på lördag kör Stryktipset med många VM-matcher och nästa VM-Tips är på måndag. Det är kul och smart att lira tillsammans - DU HITTAR KIOSKEN HÄR!
VM-ANALYSEN: SCHWEIZ - BOSNIEN-HERCEGOVINA
Avspark: torsdag 21:00
VI svenskar imponerades av Schweiz i kvalet men hur står det egentligen till med laget? Bara 1-1 mot Qatar i VM-premiären och det var en missräkning. Med premiärnerverna borta ses man trots allt som oddsfavorit mot ett Bosnien som för sin del var nära att vinna sin premiär. Hemmanationen Kanada kvitterade till slut men med den poängen i bagaget har bosnierna ökat sina chanser att ta sig vidare. Hur såg matchbilden ut och hur ser vi på kvällens drabbning?
BET BUILDERN kittlar enormt och ger nästan 17 gånger pengarna... TA VM-ANALYSEN för 19 spänn!
-
9/5/2026Europatipset+ 35006.00 kr!
-
8/5/2026Stryktipset+ 32040.00 kr!
-
4/4/2026Stryktipset+ 111850.00 kr!
-
31/3/2026Europatipset+ 65132.00 kr!
-
25/10/2025Stryktipset+ 4095941.00 kr!
Få de mest spelvärda dragen direkt i din mobil. Läs mer om hur våra gratis alerts kan bättra dina spel!