Det blev en besvärlig söndag för SPORTSPELET. Brommapojkarna 2,85 och Lecce 2,80 var i alla fall två singlar som hittade en hem. Vidare satt tre av fyra i målsnurran och därmed blev det utbetalning på en trippel. Brighton och Brentford var två viktiga i PL som brände och Lyon svek i Frankrike. Svag helg, men fortsatt strålande maj-siffror. Idag ska vi studsa upp!
Ny vecka igång och efter en trög helg tänker vi hitta tillbaka på vinnarspåret igen. Allsvenskan och Superettan är igång idag med intressanta matcher. Örgryte-IFK Göteborg är ett hett derby och det är inget snack om att IFK sitter i ett skruvstäd och behöver vinsten. Sedan har vi Sverige-Tjeckien i Hockey-VM - en riktig klassiker. Häng med kl. 14.
Andelstorget/Gotthörnan fortsätter att leverera och nu laddar vi upp för en ny vecka. Första kupongen på Europatipset spelas på onsdag. Fram dit jagar vi "åttor" på Topptipset och Powerplay och redan i kväll har vi Sverige-Tjeckien i Hockey-VM. Det är kul och smart att lira tillsammans - DU HITTAR KIOSKEN HÄR!
-
9/5/2026Europatipset+ 35006.00 kr!
-
8/5/2026Stryktipset+ 32040.00 kr!
-
4/4/2026Stryktipset+ 111850.00 kr!
-
31/3/2026Europatipset+ 65132.00 kr!
-
25/10/2025Stryktipset+ 4095941.00 kr!
Få de mest spelvärda dragen direkt i din mobil. Läs mer om hur våra gratis alerts kan bättra dina spel!