Är du redan registrerad medlem på Sporttjänsten så behöver du använda funktionen glömt lösenord när du loggar in.
Detta är för att Sporttjänsten har en helt ny plattform och vi har inte tillgång till våra kunders lösenord. Välkommen till nya Sporttjansten.se!

Gårdagen 10:03

Några "bad beats" igår. Stora skrälldraget Montpellier hade 2-0 och det kändes "klart" - men rasade ihop. Florida Panthers kunde räddat dagen fint men tappade återigen ledning då 4-2 blev till 4-4 i slutperioden. Tvärtom för AIK som vaknade lite för sent, annars hade rejäla dubbeln med Löven suttit. Ett par grejer satt men det kunde blivit riktigt bra igår, surt.

Hockeytorsdag - med OS-krydda! 10:08

Rejäl hockeytorsdag! Sista SHL-torsdagen innan OS-uppehållet och spurten är ju verkligen igång. Det fortsätter att hända grejer - exempelvis har ju självaste Frölunda fastnat i en svacka... Dessutom sista NHL-natten innan OS-breaket - och på tal om OS, damhockeyn tjuvstartar idag. En del trevlig fotboll liras också, Atalanta-Juventus och Real Betis-Atletico Madrid i cupmöten. SPORTSPELET kommer retat och fullsmetat innan klockan 14!

4 000 000 till folket - wow! 10:09

ANDELSTORGET/GOTTHÖRNAN kan summera en ENORM vecka med totalt 19 system med 13 rätt och över 4 000 000 kronor utbetalt till folket. MÅNGA fick vara med och vinna - så himla trevligt! Nu är det förstås ÄNNU mer tryck än vanligt på andelarna... STRYKTIPSET närmar sig men först SHL-torsdag med extrapengar på POWERPLAY som vanligt. DU HITTAR KIOSKEN HÄR!

AKTUELLA PRODUKTER
Sportspelet Sportspelet

SHL-hetta under kvällen men också OS-hetta, nu har det börjat smyga igång på allvar och det kommer givetvis att liras många roliga och högintressanta drag därifrån!

Ikväll får hockeyn väldigt stort fokus, dels så är det bra vinnare i SHL men också i OS, där kan vi inte låta bli att banka en stark favorit! Inte lika mycket på fotbollsfronten men ändå några drag som känns kul att testa, bland annat cupspel i Italien och Spanien.

Häng med under torsdagskvällen så ska vi så smått förbereda oss inför en häftig helg. RYGGA NU!

Hockeykväll Hockeykväll

*** 250 000 KRONOR EXTRA I POTTEN ***

Två omgångar torsdag och lördag och sedan blir det OS-uppehåll och lagen kommer nog att kräma ut det som går innan vilan. Det spelas några riktigt kittlande matcher i kväll.

Malmö-Rögle är den stora matchen och där råder verkligen äkta rivalitet som osar över hela Skåne. Jämna procent och då gör vi som vi brukar - TAR STÄLLNING! Sedan den intressanta streckmatchen Timrå-Linköping och klassikerna Brynäs-Leksand och Djurgården-Färjestad.

Svårt att inte gilla kvällens hockeymeny som dessutom kryddas med 250K extra på Powerplay. Plocka hem HOCKEYKVÄLL med analyser till ALLA matcher, flera system till Powerplay och Bomben och riktigt VASSA LIR idag.

Gratistips Gratistips

ANDELSTORGET/GOTTHÖRNAN kan summera en ENORM vecka med totalt 19 system med 13 rätt och över 4 000 000 kronor utbetalt till folket. POWERPLAY med 250.000 kr extra liras ikväll - in och hugg favoritandelarna!

Gratisspelet lirar i SHL ikväll, favoriten ska göra jobbet!

SHL-hetta under kvällen men också OS-hetta, nu har det börjat smyga igång på allvar och det kommer givetvis att liras många roliga och högintressanta drag därifrån! Ikväll får hockeyn väldigt stort fokus, dels så är det bra vinnare i SHL men också i OS, där kan vi inte låta bli att banka en stark favorit! Inte lika mycket på fotbollsfronten men ändå några drag som känns kul att testa, bland annat cupspel i Italien och Spanien. Häng med under torsdagskvällen så ska vi så smått förbereda oss inför en häftig helg. Häng på och rygga SPORTSPELET och HOCKEYKVÄLL!

trending-icon  Våra senaste vinster
  • 5/1/2026
    Sportspelet
    + 9958.00 kr!
  • 25/10/2025
    Stryktipset
    + 4095941.00 kr!
  • 12/10/2025
    Europatipset
    + 42456.00 kr!
  • 1/1/2025
    Europatipset
    + 338647.00 kr!
bell-icon  AKtivera gratis alerts

Få de mest spelvärda dragen direkt i din mobil. Läs mer om hur våra gratis alerts kan bättra dina spel!