Gårdagen 08:43

Krysset i Bosnien Hercegovina-Sverige 3,75 var snyggt inprickat, men för oss hade 2-2 varit bättre då vi också var inne på målglatt. I NHL fortsätter vi att plocka in fina vinnare och i natt var det Anaheim 3,50 som satt stabilt. I Hockeyallsvenskan var det favoritparad och då blir det genast svårare för vår del. Att det inte blev mer mål i Visby-Modo var surast.

Fin SÖNDAGSmeny ligger😍 17:36

Det har varit mycket hockey i veckan, men på söndag blir det fokus på fotbollen. Nations League är inne i fjärde omgången och där kan vissa grupper i praktiken avgöras. Vinner Portugal mot Norge ör det tack och adjö för övriga lag i gruppen. Vi har LIRET i matchen! Övriga grupper + svenska bollen fyller på fint. Tunga DUBBELSNURRAN med tre från Nations biter GRYMT! 

Nu är det helg igen💪⚽ 06:55

Andelstorget/Gotthörnan ser fram emot en ny rolig vecka med mycket landslag och mycket hockey. Nu är det helg och massor av kuponger att se fram emot. Stryktipset på lördag ser riktigt spännande ut och där bör det bli fina pengar. Kul och smart att spela Tillsammans - DU HITTAR KIOSKEN HÄR!

AKTUELLA PRODUKTER
Sportspelet Sportspelet

Veckans ska avslutas och Nations League i fokus med flera fina matcher på programmet. Portugal-Norge och Grekland-Tyskland är väl de matcher som sticker ut.

Portugal fick ett rejält lyft spelmässigt efter att Ronaldo surnat och åkt hem och starten på turneringen har varit klockren. För Norge är det däremot lite av måstematch efter dikeskörningen mot Wales. Lätt val där! Grekland varnade vi för det small till i Tyskland förra veckan. Nu är det hemmamatch och lite annorlunda förutsättningar. HÖGINTRESSANT säger vi och kliver in rejält.

Övriga matcher fyller på fint och SPORTSPELET står starkt när det är dags för söndag. PLOCKA HEM och tar rygg söndagens spänning!

trending-icon  Våra senaste vinster
  • 17/9/2026
    Sportspelet
    + 9348.00 kr!
  • 9/5/2026
    Europatipset
    + 35006.00 kr!
  • 4/4/2026
    Stryktipset
    + 111850.00 kr!
  • 31/3/2026
    Europatipset
    + 65132.00 kr!
  • 25/10/2025
    Stryktipset
    + 4095941.00 kr!
bell-icon  AKtivera gratis alerts

Få de mest spelvärda dragen direkt i din mobil. Läs mer om hur våra gratis alerts kan bättra dina spel!