Det stora draget igår var Bayern München (hcp -1,5) till 1,96 och det satt snyggt efter sent avgörande. Viktigt för ALL IN att komma in på vinnarspåret igen. På SPORTSPELET var det segt, men en dubbel satt i alla fall med Newcastle / Bournemouth. I El Clasico hade vi Barcelona och sedan hade vi behövt Brentford och/eller ett mål till i Rennes-Strasbourg.
SPORTSPELET kommer retat efter en helg av det surare slaget - tur då att vi får massor med action även denna vecka, utdelningen kommer! Först måndagen där Falkenberg kan ta ett jättekliv mot Allsvenskan 2027 - FIN VINNARE?! Vi lirar även i storfotbollen - bland annat är ett hett PSG i farten - och gillar också NHL-natten där vår vasse expert tar ton i samtliga matcher. Måndagssnurren biter bra - TA RYGGEN när vi slår tillbaka!
Andelstorget/Gotthörnan ser nu fram emot en ny intressant spelvecka. Klassiskt kupong på Stryktipset och första kupongen på Europatipset spelas onsdag. Fram dit jagar vi nya "åttor" på Powerplay och Topptipset. Kul och smart att spela Tillsammans - DU HITTAR KIOSKEN HÄR!
El Clasico gick inte vår väg och det sammanfattade tyvärr helgen för SPORTSPELET - det studsade emot, tyvärr. Nå, ny vecka och nya möjligheter - vi sätter in oktoberspurten!
På måndagskvällen kan Falkenberg ta ett bautakliv mot Allsvenskan - fin chans mot problemlaget Örebro SK?! Kanske något bättre fotboll där PSG får besök av Lyon. PSG har växlat upp... Annan fotboll liras också och sedan är NHL-natten fin - där tar vi spel i tre av tre!
Rolig måndagssnurr på SPORTSPELET/b> - revansch i sikte i veckan, haka på från start!
-
17/9/2026Sportspelet+ 9348.00 kr!
-
9/5/2026Europatipset+ 35006.00 kr!
-
4/4/2026Stryktipset+ 111850.00 kr!
-
31/3/2026Europatipset+ 65132.00 kr!
-
25/10/2025Stryktipset+ 4095941.00 kr!
Få de mest spelvärda dragen direkt i din mobil. Läs mer om hur våra gratis alerts kan bättra dina spel!